Yardım

Hediye nasıl kazanabilirim ?

Annesoruyor ailesi olarak hem annelerimizi yardımlaşmaya teşvik etmek hemde ufak tefek hediyeler dağıtmak için böyle bir yarışma başlattık. Her ayın sonunda Puan Listesi sayfasında o ayın;

  • 1. olanına ebebek'ten 75 TL Hediye
  • 2. olanına ebebek'ten 50 TL Hediye
  • 3. olanına ebebek'ten 25 TL Hediye

Hediyeler diğer ayın ilk haftası içinde kayıt oldukları mail adresiyle irtibata geçilerek üyemize iletilecektir.

Hediye kazanabilmek için ilk yapmanız gereken Annesoruyor ailesine katılmak.
Facebook ile giriş yap Kayıt ol

Hangi işlemin kaç puan olduğunu aşağıdaki sekmeden öğrenebilirsiniz.

Hangi işlem kaç puan ?

İşlem Puan
Üye kayıt 1
Soru sormak 3
En iyi cevap seçilmek 3
Cevap yazmak 1
Kullanıcının profiline hakkında yazısı eklemesi 1

Nasıl sorulara cevap yazabilirim ?

Bir sorunun cevaplarının hemen altındaki "Soruyu yanıtlayın" kutusuna görüşünü yazdıktan sonra "Soruyu yanıtla" butonuna basman yeterli!

Cevap yazabilmek için AnneSoruyor'a giriş yapmış olman gerekmektedir.

Paylaşım kuralları nelerdir ?

Üyelerce sağlanan her türden içerik kurallar gereği ve site içeriğinin kalitesini koruyabilmek amacıyla düzenlenebilir ya da kaldırılabilir. Paylaşım kaldırıldığında üyeye bilgilendirme mesajı gönderilir.

Çok fazla kurallara aykırı paylaşım yaptığı tespit edilen üyenin hesabı Yöneticiler tarafından dondurulabilir. Dondurulan hesap ile paylaşım yapılamaz. Hesap üzerinde yapılan incelemeden sonra yönetim tarafından hesap uyarı gönderilerek tekrar aktive edilebilir ya da durumun gerekliliği halinde tamamen iptal edilebilir.

Paylaşım kaldırma nedenleri şunlardır:

- Alakasız Paylaşım: Anlaşılacak kadar detay içermeyen ve/veya konu dışında kalan, tek kelime ya da sadece linkten oluşan alakasız paylaşımlar kaldırılır.

-Alakasız Cinsel Paylaşım: Herhangi bir detay içermeyen, samimi olarak görüş ve/veya yardım istemeyen cinsellik soruları cinsellik konularıyla etiketlenmiş olsa dahi kaldırılır.

- Kaba Paylaşım: Herhangi bir üye, kişi ya da zümreyi hedef alan aşağılayıcı, hakaret ve/veya küfür içeren paylaşımlar kaldırılır.

- Provokatif Paylaşım Kışkırtma, provoke etme amaçlı paylaşımlar ile herhangi bir din, ırk, dil hakkında aşağılama içeren paylaşımlar bu başlık altında kaldırılır.

- Sakıncalı Paylaşım: Yasalara aykırı paylaşımlar tespit edildiğinde kaldırılır.

- İmla Hatası/Gereksiz Büyük Harf Kullanımı: Tüm paylaşım BÜYÜK HARF kullanılarak yapılmışsa ya da imla/yazım hataları paylaşımı anlaşılmaz kılıyor ise, bu paylaşımlar kaldırılır.

- SPAM Paylaşım: Reklam amaçlı ya da üyeleri aldatmak (troll) amaçlı paylaşımlarla, başka sitelerden birebir kopya-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar, iletişim bilgileri ya da kişisel bilgiler veren paylaşımlar kaldırılır.

- Aşırı Cinsel İçerikli Paylaşım: Yasalara aykırı ya da diğer üyeleri rahatsız edecek aşırılıktaki cinsel içerik kaldırılır.

- Üyeleri Hedef Alan Paylaşım: Herhangi bir üyeyi konu edinen paylaşımlar kaldırılır.

- Yetersiz Başlık: Konu hakkında yeterli detayı içermeyen ya da çok fazla imla hatası içeren, sadece boşluk ya da noktalama işaretinden oluşan başlığa sahip paylaşımlar kaldırılmaktadır.

- İletişim Amaçlı Paylaşım: Tanışma, takip etme, takip ettirme, özel mesajla iletişim amaçlı paylaşımlar kaldırılır.

- Yanlış Kategori Cinsellik konularından biri etiketlenerek sorulması gerekirken farklı bir konu altında ya da konu etiketi eklenmeden yapılan soru paylaşımları kaldırılır.

- Tekrarlanmış: Aynı kullanıcı tarafından birden fazla defa siteye eklenen paylaşımlar kaldırılır.

- Daha önce sorulmuş: Aynı konu hakkında çok benzer sorular birleştirilebilir ya da tamamen kaldırılabilir.

- 3. kişilere ait fotoğrafların izinsiz kullanımı: 3. kişilere ait görsellerin izinsiz kullanıldığı ya da bu görsellere link verildiği tesbit edilirse paylaşım kaldırılır.

- Yetersiz İçerik: Soru içeriğine ilişkin yeterli detay içermediği halde detayı anlamsız harf/karakter birleşimlerinden oluşan, detayda kullanılan kelimelerin içerik hakkında anlam ifade etmediği paylaşımlar kaldırılır.